ЛІКАРНЯ 24/7 +38 097 22 33 911
ШВИДКА 24/7 +38 093 11 99 911
ENGLISH POLISH
НЕТРИМАННЯ СЕЧІ У ЖІНОК
Нетримання сечі досить поширений патологічний стан, який супроводжується значними психоемоційними порушеннями. Статистичні дані підтверджують, що біля 30% жінок середнього і літнього віку страждають цим недугом. Жінки з цією проблемою рідко звертаються до лікарів - причиною цього служить їх невпевненість в тому, що медицина може допомогти. Урологи і гінекологи —основні фахівці, які найчастіше в клінічній практиці стикаються з нетриманням сечі. Саме це стало причиною виділення окремого медичного напряму — урогінекології.

ПРИЧИНИ ВИНИКНЕННЯ НЕТРИМАННЯ СЕЧІ

Найчастіше нетримання сечі виникає із-за цілого комплексу причин:
Клімакс.
Гормональна перебудова, яка виникає під час клімаксу, викликає старіння тканини, атрофію і стоншування слизової оболонки сечостатевих органів, м'язів, в'язок тазового дна, яке, у свою чергу, сприяє нетриманню сечі.
01
Зміни з боку центральної або периферійної нервової системи
Які супроводжуються порушенням функції тазових органів (травма спинного мозку, порушення кровообігу, запальні процеси в спинному мозку, розсіяний склероз, цукровий діабет, пухлини, дефекти розвитку).
02
Порушення анатомічних взаємин тазових органів (сечового міхура, сечовивідного каналу з іншими органами тазового дна) або порушення функції їх нервових рецепторів.
Ці стани виникають після ускладнених пологів, операції на органах тазового дна, при великому навантаженні, ожирінні, хронічних запальних процесах. Нормальне сечовипускання забезпечує сечовий міхур, сечовивідний канал, їх м'язовий апарат, а також фасція, м'яз і в'язка, які утримують сечовий міхур і формують тазове дно.
03
Діагностика
КОНСУЛЬТАЦІЯ
  • Анамнез
  • Опитування
  • Шоденники сечовипусканн
ДОСЛІДЖЕННЯ
  • Комбіноване уродинамічне обстеження;
  • Ультразвукова діагностика (цистоцеле, с-м везікалізації);
  • Гінекологічне обстеження з функціональною пробоюуретроцистоскопія.
Серед жінок поширено переважно три види нетримання сечі (інконтіненції): стресове, імперативне, змішане.

Стресове нетримання сечі — втрата сечі при фізичній активності (кашель, сміх, чхання, зміна положення тіла і т.і.) зустрічається у 27-64 % випадків. Це результат недостатнього уретрального опору у відповідь на різке підвищення інтраабдомінального тиску. Іншими словами, йдеться про недостатність замикального механізму уретри.

Імперативне (невідкладне) нетримання сечі (9–20%) — це мимовільна втрата сечі, якій передує нестерпимий позив на сечовипускання. Втрата сечі може статися в будь-якому місці, у будь-який час, без фізичної напруги.

Змішане нетримання сечі (5–12%) — поєднання стресового та імперативного нетримання сечі.

ТИПИ ОПЕРАТИВНОГО ЛІКУВАННЯ СТРЕСОВОГО НЕТРИМАННЯ СЕЧІ У ЖІНОК

Що підвішують сечовий міхур і слінгові (петлеві) операції, (лобково-вагінальні лігатури, що підтримують). При даному вигляді оперативних втручань - широку основу з ауто-, гетеро- або синтетичного матеріалу підводять під сечовипускальний канал, а потім виводять на передню черевну стінку з подальшою фіксацією до передньої стінки живота або тазових кісток, що дозволяє забезпечити компресію сечовипускального каналу). Цей тип операцій є найбільш розповсюдженим для хірургічної корекції стресового нетримання сечі.
01
Пластика стінок піхви, інколи з трансплантацією штучного сфінктера сечового міхура (довколо шийки сечового міхура поміщають невелику манжету, в статеву губу хворого вводять гідравлічний насос).
02
Ін'єкції об'ємообразуючих препаратів (використання бичачого колагену, який ін'єктують під місцевою анестезією в підслизовий шар сечовипускального каналу на рівні шийки сечового міхура).
03
Найбільш ефективними і сучасними у всьому світі вважаються слінгові операції з TVT–о (вільна синтетична петля) золотий стандарт – їх ефективність складає 90-96% при правильно встановленому діагнозі стресового нетримання сечі. Операція високотехнологична і її тривалість не перевищує 30 хвилин. Один день в комфортабельному стаціонарі – і жінка повертається до звичайного життя, але вже без хвороби.


Урогінекологія в лікарні ЕКСПЕРТ. Всі види діагностики нетримання сечі у жінок (уродинамічне дослідження) і повний комплекс оперативних втручань виконується в лікарні ЕСПЕРТ базуючись на сучасних клінічних протоколах і кращої світової практики.
ЕКСПЕРТ команда | урогінекологія
Висококваліфіковані спеціалісти, які кожного дня працюють, аби зробити наше життя здоровим та яскравим.
Тарас Юліанович МАРТИН
Лікар акушер-гінеколог
Кандидат медичних наук
Вища категорія
стаж: 27 років
Микола Ярославович МЕЛЬНИЧИН
Лікар акушер-гінеколог
Кандидат медичних наук
Вища категорія
Стаж: 19 років