ЛІКАРНЯ 24/7 +38 097 22 33 911
ШВИДКА 24/7 +38 093 11 99 911
ENGLISH POLISH
ЛІКУВАННЯ ГЕМОРОЮ
ЛІКУВАННЯ ГЕМОРОЮ
Геморой – це поширене захворювання сучасності. Страждають на це захворювання як молоді, так і літні люди. До групи ризику потрапляють пацієнти з генетичною схильністю (якщо в сім'ї є проктологічні захворювання), вікова категорія від 45 до 65 років, і люди, які ведуть малорухливий спосіб життя (наприклад, офісні працівники, водії). На ранній стадії геморой можливо і не помітити, але чим довше Ви залишаєтеся в невіданні, тим небезпечніше це стає для вашого здоров'я.
Внаслідок послаблення сполучної тканини сегмента товстої кишки (пряма кишка), яка закінчується анальним отвором і з'являється геморой. По прямій кишці проходить гемороїдальна артерія і дрібні вени, які забезпечують її кровопостачанням. Сама назва свідчить про те, що саме ця артерія відповідальна за появу геморою, тобто переповнення кров'ю кавернозних тілець. Запалі тіла, в свою чергу, запалюються і можуть збільшуватися до 3 см, а їх кількість варіюється від одного до декількох.
За яких симптомах варто звернутися ?
  • Поява крові під час випороження. Кров переважно яскраво-червона.
  • Біль, яка може бути наслідком анальної тріщини чи аноректального абсцесу, так званого парапроктиту (інфекційного запалення клітковини навколо прямої кишки).
  • Відчутний чи помітний вузол всередині чи назовні анусу.
Розвиток захворювання відбувається в 4 стадії.
1
Перша стадія геморою
Характеризується свербінням, збільшенням гемороїдальних вузлів і кровотечею. Зазвичай це внутрішній геморой, зовні його не видно. Симптоматика даного захворювання може пропадати сама по собі і виявлятися знову.
2
На другій стадії
Частіше з'являються кровотечі, більш виражений свербіж і печіння ануса. Також на цій стадії відбувається випадання гемороїдальних вузлів під час спорожнення кишечника.
3
Третя стадія
Характеризується рясними кровотечами, набряком ануса, випадаючі вузли, які з'являються при фізичних навантаженнях, вправляються або вручну, або механічним способом. На даному етапі необхідно в обов'язковому порядку звернутися до лікаря, який призначить відповідне лікування (консервативне лікування, легування, коагуляцію або ж комплексну терапію).
4
Четверта стадія
Емороїдальні вузли випадають в спокої без фізичного навантаження і дефекації.
Розрізняють три форми хвороби:
1
Внутрішній геморой
Варикозне розширення гемороїдальних вен, які оперізують пряму кишку. Вузли формуються під слизовою, через що в калі з'являється кров, а дефекація супроводжується болем.
2
Зовнішній геморой
вузли розташовані біля анального отвору, під час дефекації не завдають болю. Розширені вени помітні неозброєним оком, легко промацуються.
3
Змішаний геморой
Комбінація внутрішньої і зовнішньої форм.
ДІАГНОСТИКА
Захворювання діагностується при візуальному огляді заднього проходу: видиме збільшення гемороїдальних вузлів і зміна стану шкіри навколо заднього проходу свідчить про наявність хвороби.
Подальше дослідження здійснюється шляхом пальпації внутрішньої стінки прямої кишки для визначення стану оперізуючих вен.
Детальну діагностику стану слизової проводять за допомогою ендоскопа.
Ендоскопія дає інформацію про розмір
і положення гемороїдальних вузлів,
наявність пухлин та вогнищ запалення.
До основних інвазивних методів лікування геморою відносять:
Коагуляція анальних тріщин (1 і 2 стадії)
Коагуляція внутрішніх гемороїдальних вузлів (1 і 2 стадія)
Дезартерізація гемороїдальних вузлів (HAL-RAR) (1 і 2 стадії)
Легування внутрішніх гемороїдальних вузлів (1-3 стадія)
Гемороїдектомія (3 і 4 стадії)
Як Ви бачите способи лікування геморою різні, але тільки комплексна терапія допоможе позбутися від цього захворювання і тільки лікар-проктолог після огляду призначить необхідне лікування.

Лікарі-проктологи ЕКСПЕРТ
Висококваліфіковані спеціалісти, які кожного дня працюють, аби зробити наше життя здоровим та яскравим
Любов Юріївна Лозинська
хірург-проктолог
Кандидат медичних наук
стаж: 8 років

Олександр
Олександрович Монько
хірург-проктолог
вища категорія
стаж роботи: 17 років

Юрій Юлійович Мацяк
хірург-проктолог
вища категорія
стаж роботи: 20 років

Ігор Карлович Витвицький
хірург-проктолог, заслужений лікар України