ЛЬВІВ

вул. Кульпарківська, 64 (ЖК Парус)
пр-кт Червоної Калини 56

м.Винники
вул. Галицька 48а

Лікування хропіння у Лікарні Експерт

Під час хропіння людина не проходить відповідні фази сну, що призводить до порушення сну та значно позначається на її здоров'ї в подальшому.Хропіння з'являється в положенні лежачи на спині, оскільки під дією сили тяжіння м'які тканини переміщуються вниз і перекривають просвіт дихальних шляхів. Він посилюється під дією снодійних препаратів та алкоголю, що поглиблюють сон.

Чому хропіння небезпечне

Якщо людина, яка хропе, не страждає ніякими захворюваннями, то хропіння стає причиною порушень сну у її родичів, і в результаті викликає проблеми в сім'ї.

У деяких випадках хропіння – ознака серйозної медичної проблеми. Такі пацієнти потребують додаткового обстеження. Необхідно з'ясувати, чи не страждає людина на синдром обструктивного апное чи порушеннями сну. І тут хропіння носить вторинний характер.

Клінічні прояви синдрому обструктивного апное:

• специфічний гучний звук при диханні уві сні, з періодичною зупинкою дихання та раптовим його відновленням – схропуванням;
• денна сонливість різного ступеня;
• задишка, напади задухи, епізодична закладенність носа;
• прояви печії у нічний час;
• пітливість голови під час сну;
• часті пробудження;
• підвищення вночі та вранці артеріального тиску, що супроводжується головним болем, почуттям розбитості;
• порушення емоційного тла – дратівливість, апатія, пригніченість;
• сечовипускання більше 2 разів за ніч.

З появою таких симптомів слід звернутися до ЛОР-лікаря, кардіолога, невролога.

Діагностика

Перед початком лікування хропіння необхідно проконсультуватися у ЛОР-лікаря. Фахівець виконує такі діагностичні дії:

• розпитування самого пацієнта та членів його сім'ї про прояви хропіння, особливості сну, нічні пробудження, безсоння та інші порушення;
• фізичний огляд із визначенням індексу маси тіла, кола шиї, візуальне дослідження носоглотки;
• ендоскопічне дослідження верхніх дихальних шляхів виявлення анатомічних причин хропіння;
• риноманометричні дослідження, що показує порушення потоку повітря при диханні.

У лікарні Експерт пацієнти проходять діагностику, яка дозволяє визначити вид патології та призначити відповідне лікування хропіння.